www.iOLiViER.cz
Reklamní agentura v cestovním ruchu : Aktuality : Zpravodajství
Aeroflot má nejméně zpožděných letů, ČSA silně zaostávají
Ruská letecká společnost Aeroflot vede v globálním řebříčku dochvilnosti letů, včas přiletí do svého cíle 90% linek. Za zpoždění je podle metodiky OAG považován pozdní přílet o 15 minut a více, případně zrušení letu. Na druhém a třetím místě se umístili japonské aerolinky All Nippon a americká Delta. Špatně si v tomto ohledu vedou České aerolinie, jejichž letadla přiletěli v říjnu do svých destinací včas pouze v 57% letů. O něco lepších výsledků dosáhla druhá česká společnost Travel Service/Smartwings, jež v říjnu dodržela letových řád u 77% letů.
03.12.2018
Jet do Česka dává Korejcům smysl nejméně pětkrát
Czechtourism uspořádal v Soulu velkou propagační akci pod názvem Pět smyslů České republiky. Projekt byl zaměřen na významné domácí destinace, hotelové kapacity a turistické atrakce - památky UNESCO, romantickou Prahu, pivní a vinařské tradice a lázeňství. Současně byly představeny turistické atrakce měst Brno, Plzeň a Karlovy Vary, a dále též nové segmenty zaměřené na rodiny s dětmi, specializované itineráře a pobytové programy pro VIP turisty. K prezentaci se úspěšně připojily i soukromé subjekty – Lázně a Hotel Chateau Mcely, Hotel Imperial Karlovy Vary, Hotel Savoy Prague a dále společnosti Rudolf Jelínek, KIWI.com, Balloon Adventures a Plzeňský Prazdroj. V roce 2017 navštívilo naši zemi více jak 400 tis. korejských turistů. Z pohledu celé incomingové turistiky se tak Korea zařadila mezi 10 nejvýznamnějších a strategických obchodních partnerů České republiky.
03.12.2018
Všechny české vlaky na mezinárodních linkách budou mít konečně wifi
Do konce tohoto roku budou připojením k wifi nakonec vybaveny všechny vagóny mezinárodních vlaků Českých drah. Doposud se běžně stávalo, že v rychlíkové soupravě bylo wifi dostupné jen v některých vybraných vagónech. Největší zlepšení by měli pocítit cestující z Mnichova, Lince a Budapešti, na těchto trasách byly s připojením potíže nejčastěji. Všechny vnitrostátní dálkové vlaky Českých drah pak budou mít wifi o rok později, to znamená v prosinci 2019. Celkově České dráhy objednaly instalaci wifi do více než 300 vagónů.

03.12.2018
V Praze 3 již Airbnb nabízí více lůžek než hotely
Nabídka ubytovacího portálu airbnb v Praze raketově roste. V některých částech Prahy již počet lůžek v bytech, nabízených přes airbnb, převyšuje nabídku hotelů. Týká se to Prahy 3, v Praze 2 je počet lůžek v bytech a hotelech téměř stejný. V Praze 1 hotely stále nabízejí více možností ubytování než byty. Katalog airbnb zde ale i tak obsahuje úctyhodných 17 tisíc lůžek. V centru Prahy již airbnb obsadilo 10% celkového bytového fondu. Po letech váhání má teď nového vedení pražského magistrátu jasno v tom, že airbnb je nutné omezit podle vzoru řady západoevropských metropolí. Jak přesně bude Praha airbnb a podobné služby regulovat, zatím ale jasné není.
18.11.2018
Praha vede v Moskvě žebříček prodejů novoročních zájezdů
V Rusku je již v plném proudu sezóna prodeje zájezdů na období ruských novoročních prázdnin (od 30.prosince do 8.ledna). V Moskvě je jednoznačně největší zájem o cesty do Prahy. Podle údajů ruské agentury Kupibilet se v letošním roce skokově zvýšil zájem o cestu do Istanbulu, stále to však nestačí na to, aby největší turecké město přeskočilo Prahu. Třetí místo co do počtu prodaných letenek i celých zájezdů zaujímá Paříž. Prodeje zájezdů pochopitelně pokračují až do vánoc, proto se pořadí nejpopulárnějších destinací ještě může změnit.
18.11.2018
Potvrzeno: Česko zažívá rekordní příliv turistů
Během prvních tří čtvrtletí roku 2018 přijelo do českých ubytovacích zařízení celkem 8,1 milionu zahraničních turistů, což bylo o 4,7 procenta více než ve stejném období předchozího roku. Před čtyřmi lety přitom stejné množství zahraničních turistů přijelo do Česka za celý rok. Za první tři kvartály roku 2018 zaznamenaly statistiky nárůst příjezdů u většiny významných evropských trhů. Ze vzdálených trhů si výrazný nárůst připsala opět Čína (+26 %) a nečekaně také Ukrajina (+ 46 %). Ukrajinských turistů letos za první tři čtvrtletí přijelo víc než za celý předchozí rok. Výrazný nárůst příjezdů ukrajinských turistů může souviset s četnými návštěvami příbuzných, kteří v Česku dlouhodobě žijí. Podle výsledků šetření příjezdového cestovního ruchu uvádí návštěvu příbuzných jako hlavní důvod cesty asi 24 % procent dotázaných, což je výrazně více, než je obvyklé u jiných zemí. Zajímavý nárůst příjezdů zaznamenaly ze vzdálených trhů také Tchaj-wan (+ 18,9 %), Japonsko (+10,6 %) či Saúdská Arábie (+ 24 %).
18.11.2018
Brno se v nejlepším světle ukázalo na největším turistickém veletrhu světa
Jako jediné české město se Brno prezentovalo na největším veletrhu cestovního ruchu na světě Tourism EXPO Japan 2018 (zkráceně JATA EXPO). Na tuto akci ještě navázala putovní prezentace CzechTourism po velkých japonských městech s názvem Road Show: 30 years after the Velvet revolution. Na ní se postupně v Nagoye, Osace, Fukuoce a Tokiu konají prezentační workshopy za účasti hlavních japonských tour operátorů, cestovních kanceláří a dalších velkých hráčů cestovního ruchu. Aktivita se městu Brno, které přitom není považováno za tradiční turistickou destinaci, velmi vyplácí. Počet turistů ve městě rychle stoupá. Zrovna ze vzdáleného Japonska přijelo do Brna meziročně o 70% více návštěvníků. Kdo se naučí přilákat turisty z doslova druhého konce světa, ten si pak hravě poradí s daleko jednodušší propagací v sousedních zemích.
01.10.2018
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  > >>
© 2005-2020 OLiViER s.r.o.