www.iOLiViER.cz
Reklamní agentura v cestovním ruchu : Aktuality : Zpravodajství
Výročí republiky jako lákadlo pro turisty
CzechTourism a další instituce se rozhodly využít 100. výročí nezávislosti Československa pro marketingovou kampaň na zvýšení přitažlivosti Česka jako turistické destinace. Vzorem má být úspěšný projekt k 700. výročí narození Karla IV. CzechTourism připraví i webovou prezentaci oslav. Na počátku roku bude spuštěna česká mutace, následně bude web přístupný také ve slovenštině, angličtině, němčině, ruštině, francouzštině a polštině. Prezentovat se na něm budou historické milníky České a Slovenské republiky i oficiální akce, které proběhnou během roku 2018 ve všech regionech České republiky.
16.01.2018
Popularita Prahy roste i na Filipínách
Praha se stává stále známější a prestižnější destinací na asijském trhu, a to nejen v Jižní Koreji a Číně, ale také na rozvíjejících se trzích jako například v Thajsku a Filipínách. Svědčí o tom také fakt, že české hlavní město si v těchto zemích stále častěji vybírají k provedení různého druhu marketingových akcí. Posledním příkladem je pražský pobyt hvězdné filipínské modelky Kisses Delavin, která v Praze nafotila sérii fotografií, které budou otištěny v prestižních filipínských časopisech. Průměrná životní úroveň na Filipínách není vysoká, nicméně v této 100 miliónové zemi je dostatečně velká skupina bohatých obyvatel, kteří si mohou dovolit cestovat na dovolenou do Evropy.
16.01.2018
Praha byla pro Rusy nejžádanější evropskou novoroční destinací
Ruská asociace touroperátorů zveřejnila výsledky novoroční sezóny. První pracovní den letos v Rusku připadl až na 9.ledna, celá první lednová dekáda proto byla pro ruský turismus obdobím maximální poptávky a rekordních prodejů. Statistiky ukazují, že Rusové stále více holdují vnitrostátnímu turismu.
Nejžádanější novoroční destinací nakonec bylo jihoruské Soči. Ze zahraničních destinací si Rusové nejčastěji vybírali Thajsko. Mezi výlety do evropských metropolí ale jednoznačně hrála prim Praha. Poptávka na cesty do Karlových Varů dlouhodobě klesá.
16.01.2018
Ruská nízkonákladová aerolinka Pobeda začne létat do Karlových Varů
Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com
Ruská nízkonákladová společnost Pobeda zahájí v polovině února pravidelné lety z moskevského letiště Vnukovo do Karlových Varů a zpět. Linka bude startovat z Moskvy každé pondělí a sobotu v 9:30 a po průletu v Karlových Varech (10:15-10:55) se do ruské metropole vrátí v 15:30 místního času.
Lety jsou zatím v prodeji do konce platnosti zimního letového řádu. Ceny letenek začínají na přibližně 3 tisících korun za zpáteční let. Dá se očekávat, že lety této ruské společnosti vzkřísí skomírající letecké spojení nejznámějších českých lázní s Ruskem.
16.01.2018
ČNB chystá změnu pravidel pro směnárny
Zdroj: plzen-plaza.klepierre.cz
Zdroj: plzen-plaza.klepierre.cz
Česká národní banka připravila změnu legislativy pro provozování směnáren. Cílem je kultivace tohoto oboru podnikání a snížení počtu stížností ze strany turistů. Nejdůležitější změnou má být povinnost stornování provedené směny na žádost klienta.
Turisté dostanou právo odstoupit od směny a dostat své peníze zpět v průběhu dvou hodin od prvotní výměny peněz. Směnárny jsou podobně jako taxislužby častým terčem stížností turistů, kterým se nelíbí vysoké poplatky za výměnu valut (často 20-30%) a mimořádně nevýhodné kursy.
12.01.2018
Bezplatná mapa pro turisty pomůže zvýšit rating na AirBnb.com
Hodnocení dřívějších hostů je jedním z nejdůležitějších kritérií, podle kterých si turisté vybírají své ubytování na AirBnb.com, Booking.com i na dalších rezervačních webech. V případě ubytování v soukromí si turisté občas stěžují na absenci drobných služeb, na které jsou zvyklí v hotelech. Jedním z takových detailů je například bezplatná mapa, která k dispozici prakticky ve všech hotelech. Majitelé apartmánů na tuto drobnou, ale důležitou službu často zapomínají. Řešením mohou být mapy firmy OLiViER, vydávané v hned v několika jazykových verzích. Pro speciální nabídku čtěte dál:

Chcete mít vynikající hodnocení na AirBnb.com nebo booking.com?

Společnost OLiViER přichází se speciální nabídkou pro majitele a provozovatele apartmánů v Praze.
Nabízíme Vám turistické mapy Prahy pro Vaše hosty za dotovanou cenu 1 nebo 2 Kč za kus. Tímto způsobem můžete dát Vašim hostům velmi potřebný a praktický dárek, za což se Vám jistě odvděčí ve svém hodnocení.
Formou předobjednávky je možné objednat jakékoli množství výtisků s garantovanou lhůtou dodání do 1.4.2018.
Mapy Prahy v několika jazycích:
- Ruská mapa „Praha na dlani. Jazyk: ruština. Kód PND. Typ: skládací, formát А2. Počet kusů v balení: 50. Cena 2 Kč/kus + DPH.
- Asijská mapa "Praha na dlani". Jazyky: čínština, korejština. Kód AMP. Typ: skládací, formát А2. Počet kusů v balení: 50. Cena 2 Kč/kus + DPH.
- Anglická mapa Awesome Prague Map. Jazyk: angličtina. Kód AWPM. Typ: skládací, formát А2. Počet kusů v balení: 50. Cena 2 Kč/kus + DPH.
- Multijazyková mapa Prague Block Map. Jazyk: angličtina. Kód PBM. Typ: trhací 30x55 см, s místem pro poznámky a recence. Počet kusů v balení: 100. Cena 1 Kč/kus + DPH.

Pro objednání map vyplňte formulář nebo pište na mapy@iolivier.cz a uveďte svůj telefon a adresu pro doručení map.

*Tato nabídka je určena pro majitele apartmánů a 3* hotelů v Praze. Společnost OLiViER vydává mapy centra Prahy v různých jazycích a distribuuje je zdarma pouze do 4 a 5 hvězdičkových hotelů a také ve vlastních stojanech na recepcích, podrobnosti na webových stránkách.
28.12.2017
Zámořští turisté se dostanou do Prahy vlakem snadněji
Foto: Jiri Vyoralek
Foto: Jiri Vyoralek
Většina mimoevropských turistů podle výzkumů do Prahy paradoxně dorazí vlakem. Důvodů je několik: Praha například nemá dobré letecké spojení s Amerikou (jen sezónní lety do USA a Kanady, žádné přímé spojení do Latinské Ameriky). Ještě důležitější je fakt, že většina zámořských turistů tráví v Evropě 10-15 dnů, a za tuto dobu chtějí procestovat hned několik zemí, k čemuž volí pozemní dopravu. Praha dosud není napojena na evropskou síť vysokorychlostní železnice.
Od prosince České dráhy alespoň vylepší spojení Prahy s Mnichovem, které bylo dosud na velmi špatné úrovni. Z bavorské metropole do Prahy bude nově jezdit 7 vlaků denně, jejich jízdní doba bude zkrácena na pět a tři čtvrtě hodiny. O 20 minut se také nově zkrátí jízdní doba mezi Prahou a Berlínem.

18.12.2017
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  > >>
© 2005-2018 OLiViER s.r.o.