www.iOLiViER.cz
Reklamní agentura v cestovním ruchu : Aktuality : Zpravodajství
Turisté míří i do Dejvic a Holešovic
Společným zájmem radnice, podnikatelů, obyvatel Prahy, ale i turistů je rozšíření oblasti, kde se po městě pohybují turisté. Turisté by viděli více, podnikatelé v širším centru by si více vydělali a alespoň trošku by se mohla snížit někdy až přílišná koncentrace turistů v centrální části města. Tomuto trendu vycházíme vstříc rozšířením naší trhací Prague Block Map. Mapa byla rozšířeny tak, aby zviditelnila i část Prahy 6 a 7, konkrétně Dejvice a Holešovice.
Turisté díky tomu snadněji najdou např. holešovické výstaviště, galerii DOX nebo Strossmayerovo náměstí. Mapa širšího turistického centra je samozřejmě i výborným reklamním nosičem pro restaurace, kavárny i další podniky v dané oblasti.

10.08.2018
Pražské letiště postupně postaví nové autobusové i vlakové nádraží
Velké změny čekají pražské letiště. Rychlé kolejové propojení letiště s centrem Prahy je stále v nedohlednu, jeden malý krok byl ale v minulých dnech přece jen dokončen. Správa letiště již má k dispozici projekt vlakového nádraží, na které budou spoje z centra města přijíždět. Mnohem dříve však bude realizován projekt nového autobusového terminálu i výstavba nových parkovacích domů.
V nejvytíženějších dnech letošní sezóny na letišti doslova došla parkovací místa. Nové parkovací domy by měly být otevřeny v blízkosti terminálu 2 v roce 2023.

10.08.2018
Místo do Krumlova na golf
Česko se aktivně snaží přivést zahraniční turisty i jinam než do už přeplněných historických center Českého Krumlova a Prahy. Jednou z možností je přilákat cizince na golfová hřiště. Golf je velmi populární zvláště v angloamerickém prostředí, hráči představují velmi bohatou klientelu, což jen podtrhuje perspektivnost tohoto směřování.
Významnou událostí proto bylo pražské setkání 90 přispěvatelů mezinárodního magazínu o golfu Golf Digest. Součástí programu byly i malé turnaje na golfových hřištích v Kácově, Liberci a Mariánských Lázních. Czechtourism chce podpořit rozvoj golfové turistiky zavedením oficiálního hodnocení kvality hřišť a jejich certifikací. Golf Digest vychází podle údajů vydavatele v 53 zemích světa a je nejprodávanějším sportovním magazínem vůbec s nákladem pět milionů výtisků.

10.08.2018
Ruští důchodci rádi cestují do Prahy
Mezi ruskými cestujícími seniory se Praha drží na druhém místě nejpopulárnějších zahraničních destinací. Cestování si nemohou dovolit zdaleka všichni ruští důchodci, mnohým ale zaplatí zahraniční dovolenou jejich vydělávající děti, proto jsou cestující senioři překvapivě důležitým segmentem ruského turistického trhu, a to zvláště pro cestovní kanceláře.
Podle průzkumu UFS Travel jen 9% seniorů cestuje individuálně, drtivá většina preferuje nákup zájezdů s balíčkem služeb, připraveným cestovní kanceláří. Největší konkurenci pro konzervativní ruské seniory představuje bulharský Burgas.

10.08.2018
Nejlevnější pivo v Evropě je v Praze
Analýza Deutsche Bank ukázala, že milovníci piva by měli jezdit výhradně do Prahy, a pokud už v Praze žijí, tak by ji nejraději nikdy neměli opouštět. V Praze je totiž pivo vůbec nejlevnější v Evropě. Podle přepočtu banky za pintu průměrně zaplatíte 1,60 dolaru. V Praze se pivo samozřejmě po pintách nepodává, Deutsche bank ale zvolila tuto měrnou jednotku pro větší globální srozumitelnost svého pivního ratingu.
Vůbec nejlevnější pivo na světě dostanete v Manile. Filipínské pivo ale nemůže svou chutí a kvalitou konkurovat českému pivu. V globálním cenovém srovnání je Praha hned na druhém místě. Pivaři by se naopak měli vyhnout Dubaji, Oslu a Hongkongu, kde je pivo extrémně drahé. Inspiraci, kam v Praze na pivo, lze najít i v našich turistických mapách OLiViER.
30.07.2018
Czechtourism ocenil nové turistické atrakce
Nejatraktivnější novou turistickou destinací v České republice je Stezka v korunách stromů Krkonoše. To je výsledek ankety pořádané Czechtourismem. Předmětem hodnocení jsou destinace, které vznikly nebo byly znovu otevřeny v minulém nebo začátkem tohoto roku. Stezka v korunách stromů v Jánských lázních do značné míry kopíruje několik podobných projektů v jiných částech republiky, atraktivní prostředí Krkonoš pomáhá nové stezce k velkému úspěchu.
Na druhém místě se umístila nová stanice lanovky na Pustevnách v Beskydech. Zajímavou speciální kategorií byly objekty spojené se stoletím Československa. Zde vyhrál Letohrádek sv.Vojtěch v Počátkách, což je hotel restaurovaný a kompletně zařízený v stylu první československé republiky.
30.07.2018
Pro Brity je připravena on-line výuka o turistickém potenciálu Česka
Nový e-learningový kurz pro britský trh s názvem Czech Republic Training je nyní dostupný na adrese czechrepublictraining.co.uk. Cílem kurzu je podat základní informace o destinaci a představit její hlavní produkty: kulturu, lázeňství a medicínský a aktivní turismus.
Kromě produktového obsahu je kurz doplněn o další informace zajímavé pro britský trh, a to na základě zkušeností zahraničního zastoupení CzechTourism a výsledků výzkumu Institutu turismu. Motivací pro absolvování kurzu je nejen získání a prohloubení relevantních znalostí, ale také možnost zúčastnit se speciálního podzimního fam tripu do České republiky.
30.07.2018
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  > >>
© 2005-2018 OLiViER s.r.o.