www.iOLiViER.cz
Reklamní agentura v cestovním ruchu : Aktuality : Zpravodajství
Britové se budou v českých lázních léčit po operacích
Podrobný průzkum trhu v oblasti evropského lázeňství upozornil na jeden dosud opomíjený aspekt. Evropská sanatoria se v současnosti téměř výhradně orientují na wellness a kosmetické procedury. Nabídka skutečné léčebných pobytů je malá. V České republice je tomu naopak. Novým směrem propagace České republiky tak bude „Medical spa tourism“. První velká propagační akce se již uskutečnila v Londýně. Ukázalo se, že například o pobyty na regeneraci a rehabilitaci po velkých ortopedických operacích může být velká poptávka. Britští pacienti navíc mohou za určitých podmínek využít nároku na léčbu v zemích EU hrazenou britským národním systémem, v rámci tzv. schématu NHS-S2.

11.02.2020
Indie jako nový a perspektivní trh
Česká republika se snaží kompenzovat očekáváný propad incomingové turistiky z Číny. Poté? co se k ochlazení politických vztahů s Čínou přidala epidemie koronaviru a přerušení leteckého spojení, je jisté, že turistická výměna s Čínou zažije krizový rok. Z tohoto důvodu je třeba hledat nové trhy. Jedím z nich je Indie, ze které v loňském roce dorazilo do Česka přibližně 100 tisíc turistů. Specialisté nepochybují o tom, že v této zemi s miliardou obyvatel se skrývá výrazný růstový potenciál. Z tohoto důvodu českého velvyslanectví v Indii společně s Czechtourismem připravili velkou expozici na významném turistickém veletrhu SATTE v Mumbaji (Bombeji). Česká republika mimo jiné usiluje o znovuotevření přímého leteckého spojení, které už dříve mezi oběma zeměmi existovalo.

11.02.2020
Počet turistů z Ukrajiny pokračuje v strmém růstu, pomůžou další nové letecké linky
Postupně se zlepšující ekonomická situace a zrušení vízové povinnosti jsou příčinou rychlého růstu počtu ukrajinských turistů v zemi. Dá se očekávat, že v tomto roce bude růst akcelerovat především díky výrazně zlepšenému přímému a levnému leteckého spojení. Ukrajinský dopravce SkyUp Airlines od jara zavede přímou linku ze Záporoží do Prahy. Loni na podzim stejný dopravce začal létat do Prahy ze Lvova a Charkova, a také z Kyjeva do Pardubic. České aerolinie spojují Prahu s Kyjevem a Oděsou. Z nejvýznamnějších ukrajinských měst tedy linku do českého hlavního města nemá už jen Dnipro, a vzhledem k politické situaci pochopitelně také Doněck.

11.02.2020
Nejdéle v českých hotelech zůstávají hosté z Ruska, Izraele a Arabové
Na nejdelší pobyty přijíždějí do České republiky hosté ze Saúdské Arábie. V průměru v českých hotelech přenocují 5,74 nocí. Tito hosté si navíc vybírají ubytovací zařízení nejvyšších kategorií. Z tohoto hlediska se jedná o nejbonitnější skupinu hostů vůbec. Nicméně hostů ze Saúdské Arábie přijíždí poměrně málo (v roce 2019 to bylo 30 tisíc lidí). Mimořádně důležitou skupinou klientů pro české ubytovací zařízení proto zůstávají Rusové, kteří v průměrném počtu přenocování jen lehce zaostává (5,16 nocí), zato přijíždějí ve velkém počtu (loni 560 tisíc). Rusové navíc obsazují hotely všech cenových kategorií a oproti hostům z jiných částí světa relativně častěji preferejí ubytování hotelového typu před noclehem v soukromých bytech. Téměř pěti noc v průměru v Česku zůstávají i Izraelci. S překvapivou výjimkou Malťanů všechny (4,15 nocí) hosté ze všech ostatních zemí volí kratší pobyty v průměru na tři noci. Nejkratší pobyty si vybírají Číňané (v průměru 2,5 noci).

11.02.2020
Země V4 společně lákají Američany ze západního pobřeží k návštěvě
V největších městech západního pobřeží USA se uskutečnila série prezentací, která si kladla za cíl upozornit obyvatele San Franciska, Los Angeles a Seattlu na možnost strávit dovolenou poznávacími cestami po turistických perlách střední Evropy. Praha, Budapešť a Krakov reklamu už tolik nepotřebují, proto se turistické centrály Česka, Slovenska, Polska a Maďarska soustředily na propagaci méně známých míst. Všechna jmenovaná americká města mají vynikající letecké spojení do západní Evropy, přímých letů do střední Evropy je ale minimum, což poněkud brzdí rozvoj incomingového turismu z daného regionu.

21.01.2020
Česko je nejlepší destinací pro léčebné pobyty, myslí si Rusové
V prestižní soutěži National Geographic Traveler Awards 2019, kterou již po deváté pořádala ruská edice cestovatelského časopisu National Geographic Traveler, získala Česká republika první místo v kategorii „Nejlepší léčebný pobyt“. Hlasování se účastnilo prostřednictvím webu www.nat-geo.ru a sociálních sítí více jak 450 000 čtenářů časopisu National Geographic Traveler, kteří od června do října 2019 vybírali nejlepší turistické destinace a poskytovatele služeb ve dvaceti pěti kategoriích. „Podle statistik World Travel & Tourism Council je Česko v medicínské turistice velmocí. Podle objemu peněz, které v tuzemsku zahraniční klienti utratí, je Česká republika na jedenáctém místě na světě. V Evropě je dokonce pátou zemí s největší útratou zahraničních pacientů,“ říká ředitel Czechtourism Jan Herget. Česko v hlasování v kategorii léčebných pobytů porazilo Jordánsko, které nabízí především pobyty na svém pobřeží Mrtvého moře.

21.01.2020
Možný výpadek čínských turistů nahradí Vietnamci
Zavedení přímého leteckého spojení vždy znamená mohutný impuls pro rozvoj turismu. Tento efekt pravděpodobně přinese i ohlášené zavedení linky Hanoj – Praha vietnamskou společností Bamboo Airlines. Zdaleka ne každý Vietnamec si může dovolit prázdniny v Evropě, nicméně v zemi, která má téměř 100 miliónů obyvatel, je dnes již poměrně početná vrstva dobře situovaných lidí, která ráda cestuje po světě. Vietnamští klienti proto můžou do jisté míry kompenzovat potenciální snížení počtu přijíždějících čínských turistů, které může být výsledkem ochlazení česko-čínských vztahů. Přímá linka mezi hlavními městy Česka a Vietnamu bude v provozu od dubna. Počáteční frekvence letů bude dvakrát týdně, v průběhu roku je očekáváno její navýšení.

21.01.2020
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  > >>
© 2005-2020 OLiViER s.r.o.