www.iOLiViER.cz
Reklamní agentura v cestovním ruchu : Aktuality : Zpravodajství
Ruské pasy se budou muset předělávat
Ruské biometrické pasy nesplňují mezinárodní standardy ICAO. Proto, aby ruští turisté a podnikatele mohli snadno cestovat po celém světě, musí se udělat nejen čipy v pasech s otisky prstů se zobrazením obličeje, ale také změnit zákony RF.
Letos ruská vláda plánuje domluvit se s mezinárodní organizací ICAO o uznání ruských biometrických pasů ve světě. Bude ale potřeba všechny turisty donutit si tyto biometrické údaje udělat. Samozřejmě otisky všech deseti prstů nebude třeba dělat, ale dvou ukazováčku ano, jak je tomu ve 100 zemích světa. Podle S.Chekunova, vedoucího výzkumného odboru biometrických technologií a sociálního zabezpečení FGUP "NII Voschod", kde se biometrické pasy vydávají, žádná speciální databáze otisku se vytvářet nebude.
Údaje o otiscích prstů budou uloženy jen do té doby, než se pas vyrobí a pak ze serveru budou odstraněny. Zobrazení obličeje však nemusí povinně absolvovat každý turista. Nicméně zobrazení obličeje může být náhradou za otisky prstů, nebo může být použito společně s otisky, jak je tomu ve Spojených arabských emirátech nebo Velké Británii.
Podotýkáme, že nyní Federální migrační služba RF připravila návrh zákona o zavedení změn "O vjezdu a výjezdu". K inovaci a projednání státní dumou by mělo dojít na podzim tohoto roku. Teprve tehdy můžeme očekávat zajímavé zprávy o biometrických pasech a pravidlech vjezdu a výjezdu turistů z Ruska. Obvykle podobná čtení přináší spoustu dalších nepříjemností pro cestující, zejména pokud se schvalují zákony v předvečer svátků.
05.03.2012 <<<
© 2005-2019 OLiViER s.r.o.